Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek na roztoczu

Spływy kajakowe

Świetnym pomysłem na roztoczańską przygodę są spływy kajakowe. Dzięki nim można poznać unikalną przyrodę i aktywnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Najpopularniejsze są spływy kajakowe organizowane na rzece Tanew, Wieprz oraz Łada. Dbając o wygodę i komfort proponujemy profesjonalny sprzęt, którego zalety doceni każdy kajakarz. Organizujemy spływy kajakowe kilkugodzinne, całodniowe i kilkudniowe. Zapewniamy transport uczestników spływu oraz kajaków.

Spływy kajakowe

Zalew Biszcza - Żary

Dla spragnionych słońca i kąpieli polecamy pobliski zalew (40 ha) ze strzeżonym kąpieliskiem, plażą, gastronomią i wypożyczalnią sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki, deski windsurfingowe). Z pewnością sezon wakacyjny sprzyja opalaniu, aktywnościom sportowym oraz spotkaniom towarzyskim nad wodą. Pamiętajcie o kocu, ręcznikach, okularach przeciwsłonecznych, kremach z filtrem i ochronie głowy i… bawcie się dobrze!

Na zbiorniku wodnym Biszcza-Żary znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego: rowery i kajaki. Na terenie zalewu mieści się również szkoła windsurfingu (tel.  515 287 017).

Zalew Biszcza - Żary

Szlaki rowerowe

Dla miłośników turystyki rowerowej w okolicy zostało przygotowanych kilka tras rowerowych. Prowadzą one po leśnych drogach i bezdrożach Puszczy Solskiej. Polecamy biegnący przez naszą miejscowość szlak rowerowy Wólka Biska – Budziarze – Wólka Biska (8 km trasa), znakowany kolorem czarnym o długości trasy 8 km. To krótka leśna wyprawa w dolinie Tanwi. Szlak ma swoją kontynuację w rejonie zalewu.

Inne polecane przez nas szlaki piesze i rowerowe:

  1. Szlak Roztoczański (szlak pieszy), trasa: Zwierzyniec – Żelebsko – Biłgoraj – Bidaczów Stary
  2. Szlak Puszczański (szlak pieszy), trasa: Górecko Kościelne – Edwardów – Biłgoraj
  3. Szlak Białej Łady (szlak rowerowy), trasa: Biłgoraj – Żelebsko – Wola Kątecka – Nadrzecze – Biłgoraj
  4. Szlak “Wzgórze Polak – Pogranicze regionów” (szlak rowerowy), trasa: Biłgoraj – Żelebsko – Lipowiec – Wzgórze Polak
  5. Szlak wzdłuż trasy dawnej kolejki wąskotorowej (szlak rowerowy), trasa: Biłgoraj – Sól – Dąbrowica – Ujście
  6. Szlak dawnych rzemiosł ludowych (szlak rowerowy), trasa: Biłgoraj – Dąbrowica – Bukowa – Andrzejówka – Korytków Mały – Cacanin – Frampol
  7. Szlak im. Józefa Złotkiewicza (szlak rowerowy), trasa: Biłgoraj – Dereźnia Solska – Ruda Solska – Biszcza – Tarnogród
  8. Szlak im. Tadeusza Iwanowskiego (szlak rowerowy), trasa: Biłgoraj – Smólsko – Majdan Nowy – Nowy Lipowiec – Szostaki – Podsośnina – Osuchy
  9. Niebieski szlak rowerowy, trasa: Biłgoraj – Smólsko – Markowicze – Pisklaki – Osuchy

Więcej informacji o dostępnych w okolicy szlakach turystycznych znajdziesz pod adresem: www.muzeumbilgoraj.pl/szlaki-rowerowe

Jazda konna, kuligi

Uwielbiasz konie? Szukasz nowej formy skutecznej rehabilitacji? W odległości 300 metrów od naszej agroturystyki ,,Nad Tanwią” znajduje się gospodarstwo, którego właściciele proponują naukę i jazdę konną w teren lub na placu, przejażdżki bryczką i hipoterapię (tel. 511 401 338).

Pamiętasz szkolne kuligi? Konie, wielkie sanie, palące się na śniegu wielkie ognisko i gorąca kiełbaska. One są w zasięgu Twoich rąk! Jeżeli odwiedzasz nas w sezonie zimowym koniecznie sprawdź ofertę naszych sąsiadów. Daj znać, a pomożemy przy organizacji najlepszego kuligu, jak za dawnych lat. 

Jazda konno

Paintball

Masz ochotę na odrobinę adrenaliny, dreszczyku emocji i rywalizacji? W pobliskim ośrodku wypoczynkowym możesz zagrać w paintball. Specjalnie przygotowane pole z przeszkodami pozwoli sprawdzić się w każdych warunkach i dostarcza wielu wrażeń. To idealna rozrywka dla mniejszych i większych grup, dla dorosłych i nastolatków. Dla każdego! Zachęć bliskich do zabawy, a gwarantujemy, że ten sport na stałe wpisze się w Wasz urlopowy harmonogram.

Paintball

Stoki narciarskie

Narty, snowboard, a może sanki? Zima to idealny okres do rozpoczęcia przygody z nową dyscypliną sportową. Miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z pobliskich stoków narciarskich:
Stok narciarski w Chrzanowie w odległości około 40 km – www.rzetelski.com.pl

Stok narciarski w Krzeszowie w odległości około 30 km – www.zlotystok.info

Stok narciarski w Jacni w odległości około 50 km – www.jacnia.pl

Stoki narciarskie