Atrakcje okolicy

Poznaj roztocze

Leżakowanie, opalanie, grillowanie – tym przyjemnościom można oddawać się bez końca i doskonale to rozumiemy! Zachęcamy jednak do zapoznania się z atrakcjami w niedalekiej okolicy. Dzięki temu, że nasze obiekty znajdują się na skraju Roztocza i Puszczy Solskiej jesteśmy idealną bazą wypadową do takich miejscowości jak Zwierzyniec, Józefów, Krasnobród czy Zamość.

Poniżej krótka lista miejscowości, które kochamy i polecamy każdemu do obejrzenia i poznania dzięki nim uroków Roztocza.

Zwierzyniec

Malownicze miasteczko – turystyczna stolica Roztocza – jest położone wśród leśnych kompleksów Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwierzyniec oczaruje Cię swoim uroczym budownictwem. Nie możesz pominąć kościoła znajdującego się na wysepce. Kościół pod wezwaniem św. Jana Nepomucena z barokową fasadą z połowy XVIII wieku (1741-1747), został ufundowany przez ówczesnego ordynata Tomasza Antoniego Zamoyskiego. W skromnym wnętrzu znajdują się polichromie Łukasza Smuglewicza. W bezpośredniej okolicy znajduje się warty zobaczenia browar założony przez Zamoyskich w 1806 r. Jeżeli jesteś koneserem piwa i wielbicielem kina, nie może tutaj Ciebie zabraknąć w lipcu. Na dziedzińcu zakładu rokrocznie odbywa się Letnia Akademia Filmowa, która ściąga miłośników dobrego kina, aktorów i reżyserów.

Zwierzyniec

Krasnobród

Urokliwe  miasteczko, gdzie przyroda i zabytki tworzą niezwykłą harmonię. Listę atrakcji turystycznych otwiera efektowny Pałac Leszczyńskich z XVII wieku. Dla wielbicieli architektury polecamy zwiedzanie barokowego, podominikańskiego kościoła, do którego od lat zmierzają pielgrzymi. Turyści chwalą też nietuzinkową kaplicę „na wodzie” i rezerwat przyrody Świętego Rocha, który od lat sprawuje władzę w dolinie pachnącej żywicą. Piękną panoramę Krasnobrodu możesz podziwiać z baszty widokowej wzniesionej na kamieniołomie. Wielbicieli wypoczynku nad wodą nie trzeba nakłaniać do kąpieli w zalewie. Jeżeli gościsz u nas zimą, koniecznie sprawdź 500 metrowy wyciąg narciarski na Górze Chełmowej.

Krasnobród

Susiec

Dla wielbicieli natury i wypoczynku wśród zieleni polecamy Susiec. Atrakcyjna turystycznie miejscowość jest położona na skraju Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. W pobliżu znajdują się rezerwaty przyrody: “Nad Tanwią” przy wsi Rebizanty oraz „Czartowe Pole”, które graniczy ze wsią Hamernia. Ich atrakcyjność podnoszą liczne progi skalne na rzece Tanwi zwane potocznie “szumami” lub “szypotami”. Tworzą wspaniały efekt mini-wodospadów w samym sercu Roztocza. Panoramę wsi możesz podziwiać z najwyższego punktu Roztocza Środkowego – Wzgórze Wapielnia (385 m n.p.m.). Przeszłość i budowę geologiczną Roztocza możesz zgłębić odwiedzając kamieniołomy w Nowinach i Józefowie – miejsca wydobywania piaskowców.

Susiec

Zamość

Miasto, które może pochwalić się pięknym Starym Rynkiem otoczonym rzędami bogato zdobionych kamieniczek oraz wieżą ratuszową z barokowymi schodami. Ta architektoniczna wizytówka miasta została  wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miłośnicy architektury i fotografii pokochają to miasto za niezwykłe zabytki i idealne miejsca na plenery. Koniecznie zobacz Pałac Zamoyskich, Akademię Zamojską, Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i Katedrę św. Tomasza Apostoła oraz odnowioną Twierdzę. Szukasz miejsca, gdzie możesz spędzić kilka godzin z dziećmi?  W Zamościu znajduje się,  jedyny we wschodniej Polsce, ogród zoologiczny, a w nim niedźwiedź, lew i wielu innych dziecięcych ulubieńców.

Zamość

Biłgoraj

Miasteczko słynęło kiedyś z wyrobu sit, do których odniesień nie brakuje nawet współcześnie. Głównym obiektem muzealnym miasta jest położony w centrum skansen “Zagroda Sitarska”, w którym znajduje się budynek mieszkalny, stajnia, wozownia, pełne wyposażenie chałupy sitarza biłgorajskiego z początku XIX w. Jedynym w skali Polski i Europy obiektem kulturowym jest powstające na naszych oczach Miasteczko na Szlaku Kultur, zwane też Miasteczkiem Sitarzy. Nie brakuje tutaj zabytkowych kościołów i pomników, np. noblisty Isaaca Bashevisa Singera. A dla wielbicieli sztuki kulinarnej serdecznie polecamy pieróg biłgorajski – regionalny przysmak z kaszy gryczanej.

Biłgoraj

Lwów

Choć wydaje się być miastem odległym i niedostępnym to zapewniamy Ci do niego bezpośredni dostęp. Oddalona o 150 km stolica Ukrainy jest pełna atrakcji. Odkryj zachwycające Stare Miasto, które składa się z 44 efektownych kamienic w stylu barokowym, renesansowym, secesyjnym i klasycystycznym. Dla podkreślenia jego walorów można dodać, że zostało wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Przenikające się tu kultury widać na każdym kroku. Na swoją listę wpisz takie zabytki jak: Katedra Ormiańska, Cerkwię Wołoską, Pałac Lubomirskich, Czarną Kamienicę, Pałac Potockich, Operę Lwowską i Ossolineum.

Za pośrednictwem biura podróży QUAND istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do Lwowa. Więcej szczegółów na www.quand.com.pl

Lwów